neděle 7. července 2013

Strach

Strach je jako emocionální spolubydlící, který s tebou žije ve dne, v noci. Promlouvá k tobě, manipuluje tebou, zkouší tě přesvědčit, ať se vyhýbáš všemu, co by ti mohlo způsobit jakoukoliv formu nepohodlí a odrazuje tě od všeho, co obsahuje risk. Říká "nemůžeš" a "neměl bys" Užírá tvoji sebejistotu a tvoje sebevědomí. Říká ti: nejednej, nezkoušej, nedůvěřuj, nehýbej se! Krade ti život přímo před nosem! Ať už o tom tímto způsobem přemýšlíte nebo ne, máte vztah se svým strachem a je to jeden z nejdůležitějších vztahů ve vašem životě.

Strach je váš nejmocnější vnitřní nepřítel. Může sabotovat vaše štěstí. Jak? Udržuje vás v tom co nefunguje. Zabraňuje vám v růstu. Vytváří odstup mezi vámi a dalšími lidmi. Vymlouvá vám vaše sny. Udržuje vás stagnující, nehybné, neschopné stát se tím, čím byste měli být.


Zrovna v tuto chvíli jsou ve vašem životě věci, které chcete dělat, ale neděláte. Změny, které chcete udělat, ale neděláte. Rozhovory, které je nutné udělat.. Rizika, která chcete podstoupit... Možná jste všechny ty věci chtěli už dávno udělat - uvažujete o nich týdny, měsíce, roky... ale odkládáte je..  Co vám brání? VÁŠ STRACH.