sobota 23. listopadu 2013

Vavřín vznešený

Vavřín vznešený - Bobkový list 

Vavřín vznešený - Bobkový list - prodej semen - 5 ks

Vavřín - neboli bobkový list je rostlina známá už z dávné antiky, kde staří řekové ho považovali za symbol slávy či vznešenosti!

Od jara do léta je rostlina obsypána malými kvítky, které nádherně voní a později se z těchto kvítků vyvinou plody. Plody jsou tmavě fialovo - černéLaurus nobilis - vavřín vznešenýListy jsou právě to, co obsahuje aromatické sloučeniny, které se suší a využívají jako koření.
Mimo jiné je rostlina vavřín mimořádně dekorativní a hodí se jako pokojová rostlina klidně i do obýváku.
Jak pěstovat vavřín vznešený neboli bobkový list ze semen?
Pěstovat vavřín ze semen je možné během celého roku. Doporučujeme semínka co nejdříve po odbržení zasadit.
Nejdříve je nutné semena namočit do teplé vody na 48 hodin. Poté jsou semínka připravena k vysetí. Substrát můžeme použít buď tzv. sadbovací tablety - Jiffy nebo substrát pro pokojové rostliny. Nezapomínáme na dobrou drenáž, můžeme použít perlit. Je to důležité proto, aby semena nesplesnivěla.
Substrát se semeny udržujeme neustále vlhký, ale ne, aby semena plavala ve vodě.
Semena sadíme 2 až 3 cm hluboko do zeminy. Rostlině vyhovuje slunečné místo, s teplotou mezi 22° und 28° C. Klíčení semen trvá obvykle 6 týdnů.


VELMI    ZAJÍMAVÉ !!!

Co dokáže bobkový list
 

 OČISTA  OD  SOLÍ pomocí bobkového listu

„Jeho podstata je horká a suchá. Má schopnost rozpouštět a drobit. Rozpouští kámen a pomáhá při všech nemocech močového měchýře. Pomáhá při trombose jater a rozpouští zatvrdliny sleziny“. Rozhání otoky. Pro nejrůznější jedy působí jako protijed. Pomáhá při bolestech v kostech, kříži a při bolestech sedacího nervu.

Pro naše účely připravujeme odvar bobkového listu následujícím způsobem:
5 g bobkového listu dáme do 300 ml vody a po dobu pěti minut vaříme a pak necháme odstát v termosce. Odvar slijeme a v průběhu dne malými doušky pijeme. Není možné vypít celé
množství najednou, protože by mohlo dojít ke zhoršení potíží. Celou tuto proceduru opakujeme tři dny po sobě. Po týdnu ji pak můžete zopakovat.

Nedivte se, jestliže se objeví vylučování růžově zabarvené moči, k němuž může docházet i každé půl hodiny. Jde o to, že se soli začnou tak rychle rozpouštět, že močový měchýř dráždí.
Přesvědčit se o tom, že se soli skutečně dobře rozpouštějí, je možné za jeden až dva týdny.
Jestliže jste měli nepohyblivé nebo bolestivé klouby nebo jste trpěli bolestmi závislými na počasí, pak se přesvědčíte, že bolesti mizí a pohyblivost se zlepšuje.