sobota 1. března 2014

Čtvero ročních období - JARO

VLIV  ROČNÍHO  OBDOBÍ  NA PSYCHIKU


JARO- nám ukáže, co bylo schované. Tak, jak se probouzí příroda, tak se probouzíme i my. Zároveň se nám dostává inspirace a vedení, jak se sebou a svými tématy naložit. Jaro nám dodává podporu a sílu začít změnu realizovat. Kdo je závislý na antidepresivech, může je začít odkládat. Je kladen důraz na kvalitní záměr. Nejlepší čas pro terapie zaměřené na nitro, sebe-hodnotu, emoční stabilitu, ozdravení vztahů a fyzické zdraví.

LÉTO- období prožívání emocí, které naše proměna na jaro nastartovala, důležitá je nyní sebe-reflexe a práce s emocemi. Ideální čas pro Tréning praktických dovedností (v srpnu).

PODZIM-
v plných barvách vidíme, co žijeme. Začínáme to zhodnocovat. Přebíráme zodpovědnost za to, co jsme na jaro zaseli, co jsme v létě prožili a co jsme o sobě zjistili. Na podzim to sklidíme v plných barvách, jakou barvu bude mít vaše listí je otázka.
Vhodný čas pro doplňkové terapie dle vašeho tématu (partnerství, sexualita, vztahy, práce)


ZIMA- období hloubek a odkládání všeho, co nám neslouží, co nefunguje. Opět si můžete sáhnout na své dno, proto se objevují deprese a stagnace. Lidi opět začínají s antidepresivy.

VÁNOCE- čas prověření našich vztahů


.
..a někdo se stále točí v kruhu, absolvuje si každý rok své kolečko propadů, výšin i pádů a stále nechápe...

Věřím, že to máte nyní všichni více ucelené a začíná vám to všechno dávat smysl, přátelé.