čtvrtek 8. října 2015

Jak nám pomáhají CHIA semínka a Zelená káva


Do konce akce zbývá: 0 dní 3 hodin 27 minut 28 sekund

Objevte bohatý zdroj omega-3 mastných kyselin, vlákniny, vitamínů, antioxidantů a minerálů! A to vše v rostlinné podobě! Můžete jej přidávat prakticky do všech jídel – polévek, salátů, kaší i koktejlů

Domovinou chia semínek jsou země Jižní a Střední Ameriky, kde patří k tradičním potravinám. Pěstuje se zde už po dlouhé generace. Již před 4 000 let zde původní obyvatelstvo využívalo veškerých výhod, které rostlinka jménem šalvěj hispánská poskytuje. Semínka jsou velice ceněna pro vysokou výživovou hodnotu, a proto se jim tam někdy říká „runners food“ čili jídlo běžců. Semínka chia jsou ceněná především pro jejich hydrofilní vlastnost. Dokážou na sebe vázat vodu. Pro lepší představu, pouhé jedno semínku dokáže zvětšit svůj objem až 12x. Nejenom, že Vás zasytí, ale i zvýší hydrataci celého těla.
Chia semínka jsou velice významným zdrojem kvalitních tuků a sacharidů, proteinů, vlákniny a především kyseliny omega-3, a dokonce obsahují i antioxidanty a vápník. Ten se běžně nachází v kravské mléce. Oproti němu ho však obsahuje hned pětinásobek. Ještě jsme ale ani zdaleka neskončili. Semínka Chia obsahují také nezanedbatelné množství fosforu, železa, zinku, draslíku a magnesia. To vše navíc v čisté a přírodní podobě a tudíž tak naprosto přirozené pro naše tělo.

Jelikož semínka chia napomáhají prodlužovat proces přeměny zkonzumovaných cukrů na glukózu a tak snižují hladinu krevního cukru, nedochází ke kolísání cukru v krvi a tak se nedostavují pro naši linii tak nebezpečné pocity hladu, kdy jsme v návalu žravosti schopni sníst téměř cokoliv.
Na základě mnoha studií bylo zjištěno, že chia semínka mají též pozitivní vliv při předcházení kardiovaskulárních onemocnění. Stačí zkonzumovat 2-3 lžíce semínek denně a dodáte tělu hned celou řadu vitamínů a živin.
Semínka jsou vhodná pro osoby, které chtějí zredukovat váhu. Díky vláknině se hubne rychle a snadno. Zároveň jsou však chia semínka vynikající i pro své nutriční hodnoty, což ocenění všichni, kdo vyznávají zdravý životní styl, sportovci, vegetariáni a vegani. Navíc jsou chia semínka vhodná i pro děti. Doporučována jsou taktéž lidem s onemocněním srdce a zvýšeným LDL cholesterolem.

Nutriční hodnoty ve 100 g
 • Energie: 333 kcal
 • Bílkoviny: 19 g
 • Sacharidy: 17 g
 • Tuky: 21 g z toho Omega-3: 13 g
 • Vláknina: 32 g
 • Sodík: 0 g

Další látky obsažené v semínkách chia:
 • Vitamin A - pomáhá při regeneraci měkkých tkání a kostí. Podporuje správnou funkci sítnice, hraje důležitou roli ve vývoji zraku
 • Vitamin B1 - zásadní pro metabolismus bílkovin a vedení nervových impulzů
 • Vitamin B2 - nezbytný pro metabolismus bílkovin a tuků, pomáhá měnit potravu na energii
 • Vitamín B3 - hraje zásadní roli v energetickém metabolismu buněk. Podílí se na produkci pohlavních hormonů a hormonů stresu
 • Vitamín B9 - nezbytný pro nervový systém a kostní dřeň, podporuje regeneraci buněk
 • Vitamin B12 - hraje důležitou roli při růstu a vývoji nervového systému, kostní dřeně, červených krvinek a syntézu správné fungování trávicího traktu. Je důležitý pro správný vývoj nervové soustavy plodu v prvních třech měsících těhotenství
 • Vitamin C - je silný antioxidant, usnadňuje vstřebávání jiných vitamínů a minerálů, pomáhá předcházet také onemocněním kardiovaskulárního systému a rozvoji civilizačních chorob
 • Vitamin E - je silný antioxidant
 • Vápník - 50g semínek chia obsahuje přibližně 600 mg plně využitelného vápníku, stejné množství mléka obsahuje jen přibližně 120 mg vápníku, který je z pasterizovaného mléka pro lidské tělo méně využitelný - ovlivňuje kvalitu kostí a zubů, je nezbytný pro činnost cév i krevního oběhu, působí jako aktivátor některých enzymů a podílí se na procesech při pohybu svalů
 • Fosfor - podílí se na výstavbě a udržování kvality kostí a zubů, ovlivňuje sekreci mateřského mléka, tvorbu svalové hmoty a buněčný metabolismus
 • Železo - podílí se na transportu kyslíku krví ke tkáním, reguluje biochemické procesy v mozku

Všeobecně chia semínka obsahují:
 • dvakrát více vlákniny než obilné vločky
 • dvakrát více draslíku než banány
 • třikrát více selenu než len
 • pětkrát více proteinů než červené fazole
 • pětkrát více vápníku než mléko
 • sedmkrát více omega-3-mastných kyselin než losos, devětkrát více omega-3 než sója, dvojnásobek omega-3 v porovnání s vlašskými ořechy a o 80% více omega-3 než v lněném semínku
 • čtyřikrát více fosforu než mléko
 • desetkrát více hořčíku než brokolice
 • třikrát více železa než špenát
 • třikrát vyšší síla antioxidantů než v borůvkách
Chia semínka mohu mít dvojí barvu a to hnědou a bílou. Vědci na základě mnoha testů zjistili, že mezi těmito dvěma odrůdami nejsou žádné zásadní výživové rozdíly.

Jak působí na lidské tělo

Chia semínka mají především schopnost na sebe vázat vodu. Jakmile je smícháte s jakoukoliv tekutinou, ať už se jedná o mléko, ovocnou či zeleninovou šťávu či obyčejnou vodu, během pár minut se s nimi začnou dít přímo zázraky. Velice rychle začnou nabobtnávat a zvyšovat svůj objem. Taktéž se na nich začne tvořit jakási gelová vrstva. Čím déle je necháte v tekutině, tím bude tato vrstva kompaktnější. Samozřejmě si hustotu gelu ovlivníte sami tím, kolik tekutiny přidáte. V případě zvýšeného pocení potom velice rychle doplníte tekutiny. Konzumace semínek chia tedy pomáhá k vnitřní hydrataci těla a tím tak i k většímu fyzickému výkonu.
Stejně jako tvoří semínka chia gel okolo svého objemu, tak tvoří gel i v lidském žaludku a tak jej chrání před žaludečními šťávami. Jestliže tedy budete konzumovat semínka samostatně, je nutné je zapíjet tekutinou navíc, tím se podpoří jejich hydrofilní účinek.
Představte si, že chia semínka v lidském žaludku působí jako přímo fyzická bariéra, jež zpomaluje proces trávicích enzymů. Tím napomáhá ke zpomalení trávení zkonzumovaných polysacharidů na glukózu a díky této vlastnosti jsou schopny ovlivňovat hladinu cukru v krvi. To ocení jak diabetici, osoby na dietním režimu, sportovci, tak kojící a těhotné ženy.

Omega 3
100 g semínek chia obsahuje 21 g tuků, z toho 13 g tvoří nenasycená mastná kyselina omega-3. Jelikož semínka nemají tvrdou slupku, není je nutné mlít a rovnou je můžete přidávat do pokrmů i nápojů.

Proteiny (bílkoviny)
100 g semínek chia obsahuje 19 g proteinů. To znamená daleko větší množství, než obsahují jiná semínka a zrna.

Vláknina
Semínka chia obsahují 32% vlákniny, z čehož rozpustné vlákniny tvoří 25% z celkového obsahu vlákniny. Doporučená denní dávka vlákniny na dospělou osobu je cca 25 - 35 g.

Antioxidanty
Chia semínka jsou též významným zdrojem vitamínů a to především potom vitamínu C a E a obsahují i skořicovou kyselinu. Kyselina skořicová má protizánětlivé účinky. Všechny tyto zmíněné vitamíny jsou významnými antioxidanty. Ty chrání naše tělo před poškozením volnými radikály. Semínka mají vysokou trvanlivost, důvod je jednoduchý. Vysoké množství antioxidantů chrání zdravé nenasycené mastné kyseliny od oxidace. Chia semínka tedy můžete schraňovat i po několik let, aniž by došlo k znehodnocení živin. Navíc mají semínka nesporně pozitivní vliv na krásné a pevné vlasy a nehty, a hebkou a mladistvě vypadající pokožku.
Semínka chia jsou velice variabilní potravinou. Díky to, že nemají absolutně žádnou chuť a zároveň nejsou tvrdá, se mohou přidávat prakticky do všech pokrmů. Lze je přidávat dokonce i do těsta, jemuž dodávají vláčnost. Pouhé dvě lžíce semínek chia představují doslova koktejl plný vitamínů, vlákniny, vápníku, nenasycených mastných kyselin omega-3 a jiných živin.
Semínka chia neobsahují lepek (gluten) a mohou být konzumovány i osobami s alergií na lepek.

Semínka chia a hubnutí
Chia semínka přispívají k úbytku na hmotnosti. A proč jsou pro hubnutí tak vhodná? Samozřejmě, že především díky vysokému množství vlákniny, kterou obsahují. Nemalou roli hraje i obsah prospěšných mastných kyselin. Po konzumaci semínek, se budete cítit syti kvůli jejich hydrofilním vlastnostem a také díky vzniku gelové vrstvy. Zároveň jejich konzumace před jídlem omezí Vaše chutě. Semínka Chia obsahují tzv. zdravé kalorie, díky nimž naše tělo během hubnutí nehladoví, získává energii a zabraňuje ztrátě svalů.
Velice významný pro hubnutí je i vliv gelu ze semínek chia v žaludku. Jakmile semínka smícháte s jakoukoliv vlhkou potravinou, jako jsou různé tekutiny a tudíž i žaludeční šťávy, vznikne jemný gel, jež v žaludku tvoří fyzickou bariéru před trávicími enzymy. Díky tomuto procesu dochází k prodloužení intervalu přeměny sacharidů na jednoduché cukry. Tím zabráníme výkyvům hladiny krevního cukru a vyhneme se tak zbytečnému přejídání, už nás nebudou trápit pocity hladu.
 


Další slevy:

Zničte svůj tuk s extraktem 
ze zelené kávy

 • Potlačuje neustálou chuť k jídlu
 • Zrychluje metabolismus
 • Podporuje spalování tuků
 • Efektivní zeštíhlující kúra
 • Silné antioxidační vlastnosti
 • Green Coffee zvyšuje vitalitu a dodává energii
 • pravidelné užívání zelené kávy očišťuje organismus od škodlivých látek a nebezpečných toxinů
 • obsah extraktu 1:10, tedy 500 mg 
 • v každé tabletě!
 • Výrobek je schválen Ministerstvem zdravotnictví ČRVaše váha není úplně ideální přesto , že se snažíte zdravě stravovat a cvičit ? Vycházejí všechny vaše snahy o zhubnutí nazmar ? Máme pro vás řešení!

Green Coffee Bean extrakt je bohatý na chlorogenové kyseliny, které nelze nalézt v zrnech pražené kávy , protože je průmyslový proces pražení zničí. Extrakt obsahuje také kyselinu kávovou, velmi dobře známou pro její antioxidační účinek. Právě tyto látky dělají z Green Coffee extra zázračný produkt na hubnutí, který by neměl chybět ve vaší dietě .

Tajemství účinku produktu Green Coffee spočívá v kombinaci extraktu ze zelené kávy, zeleného čaje a vitamínu C.


Extrakt ze zelené kávy podporuje detoxikační funkci ve vašem těle, napomáhá při fungování ledvin a jater (napomáhá v detoxikačního procesu). Katechiny obsažené v zeleném čaji pomáhají ovládat metabolismus tuků, zvýšit energetický výdej, pomáhají při spalování tuků, zvyšování metabolismu a udržování zdravého BMI.
Zelený čaj poskytuje zejména vitamíny skupiny B a pozitivně působí na pleť, a především proti rakovině, dokonce pomáhá zpomalovat růst již vzniklých nádorů. V zemích, kde je jeho pití tradicí, se proto některé druhy rakoviny téměř vůbec nevyskytují a je v nich také nápadně nižší výskyt cévních onemocnění. Zelený čaj je také skvělým pomocníkem při hubnutí, protože pomáhá trávit tuky a zároveň snižuje hladinu cholesterolu.


Vitamin C pomáhá k normálnímu metabolismu důležité při tvorbě energie, správnému fungování nervového systému a zlepšování imunitního systému. Zároveň přispívá ke snížení únavy a pocitu vyčerpání.
Účinné látky v jedné tabletě: extrakt ze zelené kávy 20:1 500mg, extrakt ze zeleného čaje ( Camelia Sinensis ) 30mg, vitamin C 12 mg

Dávkování : Dospělí 2krát denně 1 tabletu zapít dostatečným množstvím vody. Balení obsahuje 60tbl.

Upozornění: Přípravek je nevhodný pro děti do 15 let, těhotné a kojící ženy. Uchovávejte mimo dosah dětí. Výživový doplněk se nesmí používat jako náhrada pestré stravy. Stanovená doporučená denní dávka se nesmí přesáhnout.

Žádné komentáře:

Okomentovat