čtvrtek 10. září 2015

O chybách terapeutů nebo léčitelů

Fotka uživatele Deník Natálie Tothové.


Setkala jsem se s velkou spoustou lidí z mého oboru kteří 'pomáhají' lidem.... aspoň si to myslí. Ráda bych zde poukázala na nejčastější pochybení, např. v obdobích partnerské krize a nebo v oblasti výběru povolání, atd.
Chyba terapeuta nebo léčitele číslo 1 je, že pracuje s informacemi, které mu klient sdělí a reaguje na ně, čili - pracuje na úrovni ega, nebo chcete-li malého JÁ.
Terapeut i léčitel si musí uvědomit, že klient který prochází partnerskou krizi popisuje svou situaci ze svého zorného pole, není to tudíž Nejvyšší pravda a jeho či její partner by stejnou situaci popsal úplně jinak a to je podstatné. A mimo lidskou úroveň problémů zde máme ještě jiné úrovně, které na člověka působí, například 'karma mezi partnery', dohoda Duší, nevyřešené záležitosti z minulých vztahů, programy z rodu, přidělené duše, nezpracována traumata z dětství, vliv přátel a rodiny, působení z Vesmíru skrze proudy energii a nebo taky kletba.
Naším úkolem je tedy zůstat nestranní, a především v nadhledu. Vedle mluveného slova je totiž ještě jeden proud informací, který zachytí jen ten léčitel nebo terapeut, který Tvoří bez ega, čili ve Světle moudrosti Srdce. Terapeut či léčitel, který se dopouští chyby číslo 1 vám poradí - 'rozejdete se s ním' , nebo 'jdete do vztahu s tim či oním' , případně 'pracujte zde a ne tamhle' . Podá vám tedy informaci ze sebe, na základě svých zkušeností (hlavně těch svých, osobních a nevyřešených) a vy ve slepé důvěře ztrácíte schopnost vnitřního vedení a ztrácíte sílu. Vztah se rozpadne, protože jste to dovolili. Odcházíme ze zaměstnání, kde jsme mohli vyrůst, atd.
Terapeut či léčitel, aby vykonával své poslání skutečně v souladu s Pravdou, pracuje s informacemi za slovy, a ne se slovy! Musí se tedy zcela odosobnit od svého malého JÁ a navést svého klienta k Podstatě jeho problému bez házení viny na toho druhého z páru. Pokud jde o zaměstnání je to ještě jiný soudek.
Ráda o tom promluvím v TV Cesty k sobě v říjnu.
S láskou Natálie

Žádné komentáře:

Okomentovat